Konya’da fuhuş operasyonu

Konya'nın Hüyük ilçesinde, jandarma ekipleri bir kaplıca tesisinde fuhuş operasyonu yaptı.

Ayrıca, bir bekçi ile işletme müdürü ise fuhuş için yer temin ettiği iddiasıyla mahkemeye sevk edildi.
Alınan bilgiye göre, Köşk Beldesi’nde Hüyük İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler bir ihbar üzerine mahkeme kararıyla kaplıca tesislerine operasyon düzenledi. Operasyonda, tesislerde yapılan aramada Moldova uyruklu Nadejda N. (22), Ukrayna uyruklu Katherina P. (25) ile B.B. (25) ve N.B. (23) adlı kişiler aynı odada çıplak vaziyette yakalandı. Tesis bekçisi M.Ü. gözaltına alınırken, hakkında fuhuş amacıyla yer temin etmek suçlamasıyla adli işlem başlatıldı. Yabancı uyruklu kadınlar ise sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.

İkinci operasyonda ise, 3 ayrı odada yapılan aramada, aralarında işletme müdürü M.Ü.’nün de bulunduğu N.G. ve B.G. adlı kadınlar ile A.A, S.İ. ve M.Ü. adlı kişiler birlikte yakalandı. İşletme müdürü M.Ü. gözaltına alınırken, hakkında fuhuş amacıyla yer temin ettiği suçlamasıyla adli işlem yapıldı. M.Ü. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kaplıca tesislerine düzenlenen operasyonun ardından başlatılan adli tahkikat üzerine, İlçe Kaymakamlığı da idari soruşturma başlattı. Hüyük İlçe Kaymakamlığı, tesislerdeki 16 odayı fuhuş yapıldığı gerekçesiyle 1 ay süreyle mühürleme kararı aldı. Karar uygulamaya geçirilirken, tesislere ait odalar dün jandarma ekipleri nezaretinde mühürlendi.