Konya’da lise öğrencisi bıçaklandı

Konya'da bir lise öğrencisinin yolunu kesen 15 yaşındaki madde bağımlısı şahıs, lise öğrencisinin telefonunu alamayınca, öğrenciyi bıçakladı.

Meram Anadolu Meslek Lisesi 2. sınıf öğrencisi 16 yaşındaki A.K okuldan çıktıktan sonra sonra amcasının yanına gitti. Evine gitmek üzere amcasının evinden çıkan A.K evine giderken, 15 yaşındaki Ş.Y tarafından yolu kesildi.

A.K’nin yolunu kesen Ş.Y önce çakmak istediği. A.K çakmağının olmadığını söyleyince, Ş.Y bu sefer A.K’nin elindeki telefonu almak istedi. A.K telefonunu vermek istememesi üzerine sinirlenen Ş.Y, cebinden çıkardığı bıçakla, A.K’yi sol bacağından yaraladı. Ş.K olay yerinden hızla uzaklaşırkan, ayağından bıçaklanan A.K 112 sağlık ekplerince Konya Numune Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı.

A.K hastanede yapılan acil müdahaleden sonra taburcu edilirken, olayı gerçekleştiren Ş.Y polis ekipleri tarafından yakalandı. Sağlık kontrolünden geçirilmek için Numune Hastanesi’ne getirilen Ş.Y daha sonra ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.