Konya’da öğrencilere süt dağıtıldı

Konya'da ilköğretim öğrencilerine 'Sağlıklı bir nesil için süt için' kampanyası adı altında bir süt firması tarafından süt dağıtımı yapıldı.

Türkiye’de süt tüketiminin çok az olduğunu vurgulayan Konya Şeker Süt Müdürü Adnan Yağcı, sağlıklı nesiller yetiştirmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Amaçlarının süt ürünlerinin vücuda olan faydalarını vurgulamak olduğunu kaydeden Adnan Yağcı, Türk halkı olarak süt ürünlerinin yeterince tüketilmediğinin altını çizdi.

Şeker süt olarak hedeflerinin Konya’daki bütün okullara süt dağıtmak olduğunu ifade eden, Yağcı, “Bugün 4 bin adet süt dağıtacağız. Türkiye’de süt tüketimi çok az. Avrupada yıllık olarak kişi başına süt tüketimi 90 kilo iken Türkiye’de bu rakam 30 kilo dolaylarında bulunuyor. Şu ana kadar da 10 tane okula dağıtım yaptık. Bu yıl okullara süt dağıtımı için toplam 50 milyar lira civarında bir bütçe ayırdık. Amacımız Konya’daki bütün okullara ulaşmak.” dedi.

Yapılan dağıtımdan öğrenci ailelerinin çok memnun kaldığını belirten Yağcı, dağıtımdan dolayı ailelerin kendilerine teşekkür ettiğini dile getirdi.