Konya’da uçak seferleri iptal edildi

Konya'da yoğun sis ve buzlanma nedeniyle uçak seferleri iptal edildi.

Afyon-Konya Karayolu, buzlanmadan dolayı bir süre trafiğe kapandı. Karayolları ve belediye ekiplerinin kar temizleme ve yolları tuzlama çalışmaları devam ediyor.
Şehirde sabah saatlerinde etkili olan yoğun sis nedeniyle trafikte yer yer aksamalar meydana geldi. Görüş mesafesinin 10 metreye kadar düştüğü kentte sürücülerin çoğu sis farlarını yakarak yol alabildi. Konya-İstanbul seferlerini yapması beklenen Türk Hava Yolları ve Atlas Jet firmalarının uçak seferleri elverişsiz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

Tedbir almadan trafiğe çıkan bazı sürücüler, yolda kaldı. Afyon-Konya Karyolu’nun Konya girişinde yoğun buzlanma nedeniyle yol bir süre trafiğe kapandı. Araçların geçişi tek şeritten kontrollü olarak sağlandı. Daha sonra Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü ekiplerinin tuzlama çalışmaları sonrasında kapalı olan yol trafiğe açıldı. Yetkililer, sürücüleri zincir takmaları ve sisli havada sis farlarını yakarak ilerlemeleri konusunda uyardı.

Kent, gece saatlerinde yağan karla beyaza büründü. Türkiye’nin en çok ziyaret edilen mekanları arasında yer alan Mevlana Müzesi, Sibirya soğuklarının yaşandığı bu günlerde derin bir sessizlik yaşıyor. Müzenin ziyaretçi sayısı azalırken, belediye ekiplerinin çevredeki karları temizleme çalışmaları sürüyor.