Konyaspor Ankaragücü’nü yenerek üst siralara çikmak istiyor

KONYA -17 Kas 2005 - Turkcell Süper Ligi'nde hafta sonu oynayacagi Ankaragücü maçini kazanarak üst siralara çikmak isteyen Konyaspor, geçen hafta üç puan aldigi Samsunspor karsilasmasindan sonra galibiyet serisi yakalamayi amaçliyor.

Yapilan idman öncesi basin mensuplarinin sorularini cevaplandiran tecrübeli kaleci Özden Özgün, Fenerbahçe maçindan sonra takim olarak performans düsüklügü yasadiklarini söyledi. Geçen hafta aldiklari 3 puandan sonra toparlandiklarini belirten Özgün, Ankaragücü maçindan da galibiyet alarak basarilarini perçinlemek istediklerini kaydetti.

Özgün, “Takim olarak kötü haftalar geçirdik. Ama artik moralimiz iyiye gidiyor. Takimimiz’in gerçek yerinin burasi almadigini herkese gösterecegiz. Taraftarimizi da arkamiza alarak elde edecegimiz galibiyeti hem onlara hem de bütün Konya’ya armagan etmek istiyoruz.” diye konustu. Lig’de takimlar arasinda belirgin bir puan farkinin olmadigina dikkat çeken Özgün, takimlar arasi siralamanin çok kolay degistigini dile getirdi. Konyaspor olarak bu siralamada üst seviyelere çikarak kendilerini farkettirmek istediklerini belirten Özgün, yapmalari gerekenin seri bir galibiyet yakalamak oldugunu ifade etti.

Öte yandan, Konya Atatürk Stadi’nda sabah idmanina çikan yesil-beyazlilar, önce takim halinde isinma kosusu yapti. Isinma hareketleri ile antrenmanini sürdüren oyuncular, ardinda da istasyon çalisti. Saha içi antrenmanini tamamlayan takim, güç depolamak için kondüsyon salonuna geçti. Burada gerçeklestirilen kisa bir çalisma ile Konyaspor’lu oyuncular sabah antrenmanini tamamladi. Konyaspor’lu oyuncularin moralli olduklari gözlendi.

Antrenmana mili maçlari dolayisi ile Misir’da bulunan El Saka ve kas fitigi olan Ceyhun Eris katilmadi.