Konyaspor Besiktas’i bekliyor

KONYA - Hafta sonu oynayacagi Besiktas maçina kilitlenen Konyaspor, rakibini ciddiye aliyor.

Besiktas maçina önem verdiklerini belirten Konyaspor camiasi, bu maçi kazanarak ligde söz sahibi olmak istiyor.
Besiktas ile oynayacaklari zorlu karsilasmanin degerlendirmesini yapan Konyaspor Basin Sözcüsü Hasan Dagli, Besiktas camiasinin gerek maddi gerekse futbolcu olarak güçlü bir kulüp oldugunu aktardi. Rakibin eksiklerinin önemli omadigini dile getiren Dagli, “Besiktas kadro olarak zengin bir takim. Takimda oynamayan futbolcularin eksikligi hissedilmeyecektir. Burada önemli olan Konyaspor’un eksikleridir. 4 tane as futbolcumuz oynamiyor ve bu sorun Konyaspor için ciddi bir durum. ” diye konustu.

Besiktas’in dün oynadigi UEFA maçi dolayisiyla Konya’ya yorgun gelecegine dikkat çeken Dagli, “Bu durumda rakibi konsantrasyon eksikliginden vurabiliriz. Bizde kulüp olarak tüm oyuncularimiza güveniyoruz. Hafta sonu seyircimizin önünde galip gelerek zorlu maçtan alnimizin akiyla çikmak istiyoruz.” dedi. Her maça galibiyet parolasiyla çiktiklarini kaydeden Dagli, Besiktas maçinda da sahayada ayni kararlilikla oyunlarini sergileyeceklerini belirtti.

Öte yandan geçen yil Besiktas-Konyaspor maçinda yasanan olaylara vurgu yapan Dagli, bu yil da benzer olaylarin yasanmamasi için gerekli tedbirleri aldiklarini bildirdi. Bu yil Besiktasya oynayacaklari maçin Ramazan ayina denk gelmesinin büyük avantaj oldugunu ifade ederek, bu sayede olaylarin yasanma ihtimalinin düsük oldugunu aktardi.

Konyaspor, Besiktas karsisinda su muhtemel 11’le çikmasi bekleniyor: Özden, El Saka, Ömer, Firat, Erhan, Yasin, Murat Hacioglu, Erman, Mustafa Er, Tayfun, Ahmet Belal