Koordinasyon merkezi engelleri kaldırıyor

Yüreğir Belediyesi tarafından yaptırılan Engelli Koordinasyon Merkezi, engelli vatandaşların önündeki engelleri kaldırıyor.

Yüreğir Belediyesi tarafından yaptırılan Engelli Koordinasyon Merkezi, engelli vatandaşların önündeki engelleri kaldırıyor. Yavuzlar Mahallesinde hizmete açılan merkezi gezen Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şube Başkanı Halis Kasap ve yönetim kurulu üyeleri tesisi çok beğendi.

Adana’da ilk defa böyle bir merkezin hizmete açıldığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, ‘Engelli vatandaşlarımız da toplumumuzun birer parçalarıdır. Onları sosyal hayata hazırlayacak projeler üretmek uygulamak sosyal belediyeciliğin temel görevidir. Bu amaçla yola çıkarak bütün vatandaşlarımızın rahatça ulaşabileceği bir konumda bu merkezimizi hizmete açtık.” dedi.

Engelli vatandaşlara yönelik birçok hizmetin engelli koordinasyon merkezinde verileceğini belirten Mahmut Çelikcan, ”Engelli vatandaşlarımız için özel olarak tasarladığımız araçlarımızla evlerinden alınıp bu merkezimize getirilecekler, kendilerine yönelik eğitim, meslek ve hobi kurslarından faydalanacak. Yine bu merkezimizde Adana’da ilk defa Engelli Anaokulu sınıfını açıyoruz. Konusunda uzman eğitmenlerimiz kontrolünde çocuklarımız buralarda verilen eğitimlerden yararlanacak. Engelli çocuklarımız hayata daha hazırlıklı ve donanımlı başlayacaklar. İnsanlığımız, diğer insanların hayatlarından kaldırdığımız engellerle güçlenir ve büyür. Bunun farkındayız. Bu hizmetlerimizin Adana’da ilk defa uygulanacak olmasının haklı sevincini yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.