Kopardığı çiçeklerle kaçarken taksinin altında kaldı

Fatih'te belediyeye ait bir parktan çiçek yolup kaçmaya çalışan bir kişi seyir halindeki ticari taksinin çarpması sonucu yaralandı.

Kaza saat 03:00 sıralarında Unkapanı Köprüsü çıkışı Aksaray istikametinde meydan geldi. İddiaya göre belediyeye ait bir parktan çiçekleri koparan yababir kişi, çevredekilerin kendisini görmeye başlamasıyla kaçmaya başladı. Yol üzerinde karşıdan karşıya geçmeye çalışan şahsa Salih Kahraman’ın kullandığı 34 TFC 92 plakalı ticari taksi çarptı. Aracın altında kalarak ağır yaralanan şahsın hastaneye kaldırılması için uzun süre ambulans beklendi. Ticari takisinin sürcüsü Kahraman, geciken sağlık görevlilerine tepki gösterdi. Yaralı şahıs daha sonra olay yerine gelen ambulansa bindirilerek Taksim İlkyardım Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olaydan dolayı oldukça üzgün olduğu gözlenen Kahraman, “Bir tutam çiçek için arabanın altında kaldı.” diye sitem etti. Kahraman, adamın elinde çiçeklerle birinden kaçtığını söyleyerek, “Poşette çiçekler vardı. Sağına soluna bakmadan koşarak yola girdi.” dedi. Kahraman, daha sonra ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

Parktaki çiçekleri koparmasına tepki gösterenlerden korktuğu için kaçtığı sanılan ve kaçarken ağır yaralanan şahsın üzerinden kimlik çıkmadığı, ancak yarı açık şuurla isminin Patrik Monolaku olduğunu söylediği belirtildi.