“Köpeğini dördüncü kattan attı” iddiası

Mersin'de, sahibi tarafından dördüncü kattan atıldığı iddia edilen cocer cinsi köpek, götürüldüğü klinikte öldü.

Alınan bilgiye göre, Palmiye Mahallesi’ndeki bir apartmanın dördüncü katının balkonundan dün atıldığı öne sürülen köpek, çevredeki vatandaşlar tarafından yakınlardaki kliniğe kaldırıldı.


Köpeğe müdahalede bulunan Tanvet kliniğinde görevli veteriner hekim Bülent Altınlı, “Köpeğin kalçakısmındaki çok sayıda kemik kırılmıştı. İç kanaması vardı. Tüm çabalarımıza rağmen tedaviye cevap alamadık” dedi.

Köpeğin tüylerinin yeni tıraş ettirildiğini gözlemlediklerini ifade eden Altınlı, “Bu durum, köpeğin uzun zamandır koruma altında olduğunu ve düzenli bakımının yaptırıldığını gösteriyor” diye konuştu.

Altınlı, cocer cinsi erkek köpeğin 10 yaşında olduğunu tahmin ettiklerini kaydetti.

Mersin Hayvan Dostları Derneği Başkanı Nilgün Derviş de hayvanlara yapılan eziyetin her türlüsünü kınadıklarını söyledi.

Olayın takipçisi olacaklarını ifade eden Derviş, konuyu karakolyetkililerine bildirdiklerini ve savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti.

Hayvanlara yapılan saldırıların son bulmasını ümit ettiklerini belirtenD erviş, “Hayvanların da canlı olduğu unutulmaması gerekir. Bir hayvanın gerekçe ne olursa olsun dördüncü kattan aşağı atılması, kabul edilebilir bir durum değil.

Ümit ediyorum ki yakın bir zamanda hakim karşısına çıkarmayı başaracağımız kişi, gerekli cezayı da alacaktır” diye konuştu.

CNNTURK