Köpek mahsur kaldii itfaiye kurtardi

KILIS - Büyük ve derin bir çukurda iki köpegin mahsur kaldigi ihbari degerlendiren Kilis Belediyesi Itfaiye Müdürlügü'ne bagli ekipler, olay yerine ulastiklarinda oldukça ilginç bir manzara ile karsilasti.

Itfaiye ekiplerinin çabalari sonucu güçlükle çikartilan diger köpegi hayata döndürmek için büyük bir çaba gösterildi. Çukurdan çikarilan köpegin haftalarca aç ve susuz olarak kaldigini tahmin eden itfaiye ekipleri evlerden getirilen su ve yiyeceklerle aç kalan köpegi canlandirmak için ugras verdi.

Kilis Belediyesi Itfaiye Müdürü Ömer Güleçoglu, insanlarin hayvanlara karsi bu derece ilgisiz ve duyarsiz olmamasi geregine isaret ederek, “Bu derin çukura bir insaninda karanlikta düsüp hayatini kaybedebilirdi. Bu tür çukurlar açilip isi bittigi zaman herhangi bir kisinin hayatini kaybetmemesi açisindan hemen kapatilmasi gerekir. Bu konuda vatandaslarimizin duyarli olmalari gerekiyor.” diye konustu.

Çuko ismini verdikleri sokak köpegini kurtaran Itfaiye görevlilerinden Zekeriya Kurtoglu ise “Biz asagiya indigimizde köpek kuduz olabilir ve bizi isirabilir diye endiselendik. Asagiya köpegi kurtarmaya büyük bir korku ile indik ama gördük ki açliktan dolayi mahsur kalmislar. Gerçekten üzücü bir durum” ifadesini kullandi.

Ölen köpegi de çukurdan çikaran itfaiye ekipleri, çevreye kötü koku salmamasi için çukura gömerek herhangi bir hastalik için önlem aldi.