Köpekler önce kısırlaştırılıyor sonra küpe takılıyor

Başlatılan bir kampanya ile 80 sokak kedisi ve köpeği kısırlaştırıldı, sonra da kulaklarına küpe takılıyor.

Kampanyanın ilk ayında 80 sokak kedisi ve köpeği kısırlaştırıldı. Alanya Belediyesi Veteriner Hekimi Yakup Mecek, köpek kısırlaştırma kampanyasına halkın ilgisinin fazla olmasının kendilerini memnun ettiğini söyledi. Kampanya başladığından bu güne kadar 80 sokak kedisi ile köpeğini kısırlaştırdıklarını anlatan Mecek, kampanyanın amacına ulaşmasının sevindirici olduğunu ifade etti.

Alanya Belediyesi’nin başlatmış olduğu kampanyadan çevre belde halkının da faydalanmak istediğini kaydeden Mecek, kampanyanın sadece Alanya merkez ve Alanya Belediyesi sınırlarını kapsadığı için bazı taleplere cevap veremediklerini belirtti. Kısırlaştırılan köpeklerin gönüllüler tarafından merkeze getirildiğini söyleyen Mecek, kampanya nedeniyle sokak kedi ve köpekleri için 200 adet kuduz aşısı aldıklarına işaret etti.

Bakımı yapılan sokak köpeklerine küpe taktıklarını hatırlatan Mecek, “Bakımını yaptığımız sokak köpekleri için 400 tane küpe aldık. Bu küpeleri bakımı yapılan köpeklere takıyoruz. Kampanyamız 2 Mart 2006 tarihine kadar devam edecek. Gönüllü arkadaşlarımızdan destek bekliyoruz.” dedi.