Köpekler tarafından az daha parçalanıyordu

10 yaşındaki Berfin, bayram tatili için geldikleri köylerinde, aylardır görmediği anneannesine sevinçle koşarken köpeklerin saldırısına uğradı.

Köyün girişinde arabadan inen Berfin, aylardır göremediği anneannesine geldiklerini müjde vermek için koşarken jandarmaya ait olduğu iddia edilen köpekler tarafından saldırıya uğradı.

Köpeklerin üzerine geldiğini fark eden Berfin, yüzükoyun yere yattı, ancak köpekler Berfi’in üzerine çullanarak kafatasını ve sırtını ısırarak büyük yaralar açtı. Bu arada Berfin’i köpeklerin saldırısından kurtarmak isteyen Songül Çeçen (35) de aynı köpeklerin saldırısına uğradı. Köylülerin yardımıyla köpeklerin saldırısından kurtulan Berfin ve Songül Bingöl Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ayakta tedavi edilen Songül Çeçen taburcu edilirken kafasından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yara alan Berfin ise tedavi altına alındı. Berfin’in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Üç senedir köylülerin bütün uyarılarına rağmen köpeklerin bağlanmadığını belirten anne Süphan Oruç; “Jandarma köyün ortasında kurt köpeği yetiştiriyor ama sahip çıkmıyor. Kendi çocukları gözlerinin önünde köpekler tarafından saldırıya uğrasaydı ne gibi tepki vereceklerini merak ediyorum” diye konuştu.

Çocuğunu hastaneye yetiştiren baba Adil Oruç’un yazdığı dilekçe ile Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Bingöl’ün Karlıova ilçesi Yiğitler Köyü’nde 2001 yılında Gazal Beru (10) adındaki bir kız çocuğu köpeklerin saldırısı sonucu hayatını kaybetmiş, köpeklerin de jandarmaya ait olduğu iddia edilmişti.