Koray ve Ali Güneş; ‘Hedefimiz Türkiye Kupası’

Beşiktaşlı futbolcular Koray Avcı ve Ali Güneş, Beşiktaş Nevzat Demir Tesisleri Basın Merkezi'nde düzenledikleri basın toplantısında medya mensuplarının sorularını yanıtladılar.

Maçta oynayan bir futbolcu olarak karşılaşmadan büyük bir keyif aldığını belirten genç futbolcu,” Bu faktör bizim oyunumuza yansıdı. Ben sahada olan bir oyuncu olarak maçtan çok zevk aldım. Eminim izleyenler de aynı keyfi almıştır. Bana göre karşılaşmanın güzel olmasının en önemli sebebi her iki takımın da kazanmak için oynamasıydı” diye konuştu.

Sahada agresif olduğuna dair görüşlere hak veren değinen Koray, “Bazen ben de maçtan sonra kendimi izlediğimde saha içinde bazı olaylara fazla tepki verdiğimi görüyorum. Ancak bunlar anlık şeyler” şeklinde konuştu.

Milli Takım kadrosuna çağrılmaması ile ilgili bir soruyu ise “Kadroya seçilip seçilmemek bizim dışımızda bir konu” şeklinde yanıt veren Koray Avcı, “Benim gibi Milli Takım’da oynamaya aday yüzlerce futbolcu var. Biz sadece çalışıp hocamızın vereceği karara saygı duymak durumundayız” dedi.

Alex ile Sergen Yalçın’ı karşılaştırması istenen Koray, Sergen’i izlemenin yanısıra onunla birlikte oynamanın büyük keyif olduğunu ifade ederek, Sergen’in izlediği oyuncular arasında Türkiye’nin yetiştirdiği en iyi futbolcu olduğunu söyledi. Teknik Direktör Jean Tigana ile ilgili görüşlerini de açıklayan Koray Avcı, “Kendisi çok önemli bir teknik direktör. Gelecek yıl devam etmesi halinde çok daha başarılı olacağına inanıyorum” açıklamasında bulundu.

ALİ GÜNEŞ:FENERBAHÇE KARŞISINDA FORMA GİYEMEDİĞİM İÇİN ÜZGÜNÜM” Ali Güneş ise Fenerbahçe karşısında forma giyememesine üzüldüğünü ifade ederken, “Ben bu maçta oynayacağımı düşünüyordum. Çünkü son karşılaşmalarda forma bulmuş, iyi de oynamıştım. Ancak hocamız taktik gereği beni sahaya sürmedi. Ben çalışmalarımı aynı ciddiyette devam ettirerek tekrar şans verilmesini bekleyeceğim” diye konuştu.

Alex ve Sergen ile ilgili görüşleri sorulan Ali Güneş, “Her ikisi de çok değerli oyuncular. Sergen kesinlikle Türk futbolcular içinde en iyisi. Alex de yurtdışından gelip Türk futboluna katkılar yapmış bir isim” şeklinde konuştu.

Teknik Direktör Jean Tigana’nın takım için büyük bir kazanç olduğunu belirten Ali Güneş, Tigana’nın özellikle gençlere yaptığı yatırımların neticesinin önümüzdeki senelerde alınacağını söyledi. Şu anda önlerindeki en önemli hedefin Türkiye Kupası olduğunu sözlerine ekleyen Ali Güneş, “Ligin iyi takımlarından Kayserispor ile oynayacağız. Evimizdeki ilk maçta avantajlı skoru yakalayarak Kayserispor’u geçmek istiyoruz. Bu turu geçtiğimiz takdirde kupayı alacağımıza inanıyorum” açıklamasında bulundu.