Körfezde deniz ulaşım seferleri artırıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Deniz Ulaşım Müdürlüğü'nün bahar tarifesi başladı.

Sefer sayılarındaki en büyük artış, deniz otobüslerinin çalıştığı İzmit-Gölcük-Karamürsel hattında olacak. Özellikle yaz aylarında güney sahillerinin büyük ilgi görmesini göz önünde bulunduran Deniz Ulaşım Müdürlüğü yetkilileri, daha önce İzmit’ten günde 6 kez kalkan deniz otobüslerini, 19 kez sefere çıkarma kararı aldı. Karamürsel’den İzmit’e yapılan sefer sayısı da 6’dan 9’a yükseltildi. İzmit-Gölcük-Derince-Tütünçiftlik-Değirmendere arasından çalışan vapur seferlerinde ise Değirmendere’den hareket saatleri sıklaştırıldı. Halen günde 5 olan sefer sayısı tam iki kat artırılarak 10’a çıkarılırken, İzmit’ten günde 4 kez yapılan seferler, şimdilik 5 oldu. Büyükşehir’e ait vapurların çalıştığı Karamürsel-Hereke hattında ise eskiden olduğu gibi günde 5 sefer yapılacak.

Bu hatta sadece sefer saatlerinde değişikliğe gidildi. Kocaelililerin bahar keyfine renk katacak olan yeni tarifede pazar ve resmi tatil günleri için ek seferler konulurken, Derince ve Tütünçiftlik’ten pazar günleri Karamürsel’e deniz otobüsü seferi düzenlenmesi dikkat çekiyor.

Pazar günleri ayrıca 08.30 ve 13.00 saatlerinde Karamürsel’e çalışan deniz otobüsleri Gölcük, Derince ve Tütünçiftlik’e de uğrayacak. Dönüşte ise 18.15 ve 20.30 saatlerinde aynı iskelelere uğrayacak. Vatandaşlardan talep gelmesi durumunda pazar günleri uygulanacak tarife, cumartesi günlerine de konulabilecek.