Korkmaz cumhurbaşkanı aday adayı

Emekli Albay Fethi Korkmaz, 83 yılda Türkiye'de ilk defa TBMM dışından bir kişinin Cumhurbaşkanı adaylığı açıkladığını söyledi.

Korkmaz, Adıyaman’da bazı geziler düzenledi. Fethi Korkmaz, yaklaşık 36 ili gezdiğini söyleyerek, buralarda da yaklaşık 40 bin kişiyle görüştüğünü bildirdi. Seçimde halka vadedilenler geçekleştirilmezse Nisan 2007’de Ak Parti’nin Cumhurbaşkanını tek başına seçebilecek 276 milletvekilinin de kalmayacağını ifade eden Korkmaz, AK Parti’nin de bu nedenle tek başına Cumhurbaşkanını seçemeyeceğini, seçmekte istemeyeceğini bildirdi. 10. Cumhurbaşkanın TBMM dışından seçildiğini kaydeden Korkmaz, 11. Cumhurbaşkanının da TBMM dışından halkın desteklediği bir kişinin olması gerektiğini savundu.
Çalışmalarını Türkiye genelinde sürdürdüğünü söyleyen Emekli Albay Korkmaz, şöyle devam etti: “Anayasaya göre Cumhurbaşkanını TBMM seçecektir. 101. madde gereği TBMM dışından birinin de seçilme hakkı vardır. Halkımızın da desteklediği ve TBMM’deki partilerin ortak Cumhurbaşkanı adayı olmak ve Cumhurbaşkanını halkın seçmesi için gayret gösteriyorum. Cumhurbaşkanı seçimi için alternatif yaratmaya çalışıyorum.” şeklinde konuştu.
Fethi Korkmaz, Fransa ve Almanya’da 3 bin fahri temsilci desteği ve 40 36 ilde yaptığı propagandalar ile 300 bin kişilik kamuoyu desteğine ulaştığını savundu.