Korku filmi gibi cinayet

Betondan sedir yapılmış yerde fareler artınca korkunç gerçek oortaya çıktı.

Evde kiracı olarak oturan Ali Özyar isimli şahıs, bahçe duvarı içindeki betondan sedir şeklinde yapılmış bölgede farelerin gezdiğini görünce, betonu kırarak kaldırmak istedi. Balyozla betonu kırmaya başlayan kiracı, kırdığı yerden kötü kokular gelince polisi aradı.

Olay yerine gelen polis ekipleri, yaptığı incelemede, kokunun bir cesede ait olabileceğini düşünerek Sivil Savunma Müdürlüğü ekiplerinden yardım istedi. Sivil Savunma ekiplerinin yaptığı çalışmayla kırılan betonun içinden buzdolabı, buzdolabının içinden de ceset çıktı.

Gördüğü manzara karşısında şaşkına dönen polis ekipleri, Cumhuriyet Savcısı’nın gözetiminde cesedi bulunduğu yerden çıkardı. Buzdolabından çıkarılan cesedin, üzeri sulu çimento ile kapatıldığından mumya şeklini aldığı görülürken, el ve ayaklarının gövdesinden ayrıldığı belirtildi.

40-50 yaşlarında bir erkeğe ait olduğu belirlenen ceset, otopsi için Mersin Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Cesedin, öldürülüş şekli Adli Tıp Kurumu’nun raporuna göre belirlenecek.