‘Korku saçan anne ve baba olmamalıyız’

Sakarya'da düzenlenen 'Aile içi iletişim' seminerine katılan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüdaverdi Adam, aile içinde iletişimin çok önemli olduğunu belirterek korku saçan anne ve baba olmamaları gerektiğini söyledi.

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü, Adapazarı Merkez İlköğretim Okulu ve Adapazarı Rotary Kulübü Tarafından düzenlenen ‘Aile içi iletişim’ seminerine katılan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Hüdaverdi Adam, anne ve babalara uyarılarda bulundu. Adam, anne baba eğitiminin çok geç kalınmış bir konu olduğuna dikkat çekerek, anne baba eğitimi konusunda Sakarya’nın önde olduğunun da altını çizdi. Avrupa’da öncelikle çocuk eğitimine önem verildiğini daha sonra anne ve baba eğitimine önem verildiğini belirten Adam, “Türkiye uzmanlar ülkesi. Spor üzerine, siyaset üzerine, kültür üzerine her şeyi biz biliriz deriz. Ancak böyle dememeliyiz. Karşıdakinin fikirlerini dinlemek için de zaman ayırmak gerekiyor. Korku saçan anne ve baba olmamalıyız” dedi.

İletişimin insan hayatının bir parçası olduğunu kaydeden Prof.Dr. Hüdaverdi Adam, “İletişim her yerde vardır. İletişimsizlik mümkün değildir. Belki sağlıklı belki sağlıksız iletişim vardır ama iletişim mutlaka vardır. İki kişi birbiriyle karşılaştığı zaman bile iletişim ortaya çıkar. Beden diliyle yapılan hareket de bir iletişimdir” diye konuştu.