Korsan göstericiler kışlaya girmek istedi: 3 çocuk yaralı

Adana'da terör yandaşı çoğunluğu çocuk bir grup korsan gösteri sırasında Jandarma Komutanlığına girmek istedi.

Adana'da terör örgütü yandaşı çoğunluğu çocuk bir grup korsan gösteri sırasında İlçe Jandarma Komutanlığına girmek istedi. Göstericileri engellemeye çalışan askerler havaya ateş ateş açtı. Olayda ikisi ayağından , biri kolundan üç çocuk yaralandı.
Edinilen bilgiye göre olay Seyhan İlçesi Gülbahçe Mahallesi'nde saat 19,00 sularında meydana geldi. Çoğunluğu çocuklardan oluşan 100 kişilik terör örgütü yandaşı gösterici grup çeşitli sloganlar atarak Seyhan İlçe Jandarma Kışlasına girmek istedi. Askerler göstericileri uzaklaştırmak amacıyla bu sırada havaya ateş açtı. Açılan ateş sonrası ikisi ayağından biri kolundan 3 çocuk yaralandı. Yaralılar Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Adana Valisi İlhan Ateş olaylardan sonra çocuklar ve ailelerin iddiasına göre; 8 jandarma ile bir uzman çavuşun kışlaya girmek isteyen göstericilere korkutmak amacıyla havaya ateş açtıklarını, bu sırada 3 çocuğun hafif şekilde yaralandığını söyledi. Atış, emniyet müdür yardımcısının başında bulunduğu bir heyetin olayı araştırdığını, iki çocuğun hastaneden taburcu edildiğini söyledi.