Kötü alışkanlıklar enstalasyon sergisinda anlatılıyor

Özel Otlukbeli İlköğretim Okulu öğrencileri 2005- 2006 eğitim öğretim yılında almış oldukları derslerde yapmış oldukları çalışmalarını çeşitli ve ilginç projelerle 'enstalasyon' sergisi adı altında topladı.

Erdoğmuş, amaçlarının öğrencilerin derslerini çeşitli uygulamalarla daha iyi öğrenmelerini sağlayıp, ezbercilikten kurtarmaya çalışmak olduğunu söyledi. Çevrede meydana gelen olayların, belli bir zaman aşımından ve günlerin yoğunluğu sebebiyle gözden kaçtığını, bu çalışmalarla, her gün görüp geçilen veya göz önünde olmasına rağmen dikkat edilmeyen bazı değerleri yeniden hatırlatmayı amaçladıklarını belirten Banu Erdoğmuş, “Kaybolmaya yüz tutmuş, üzeri küllenmiş insani değerlerimizi farklı bir gözle dikkatlerinize sunmaya çalıştık. Bu alanda yapılacak çalışmaların insana ve sosyal çevreye büyük katkı sağlayacağı düşüncesindeyiz.” şeklinde konuştu.

Sergide hazırlanan projelerde, sigara ve alkolün insanı düşürdüğü kötü durumlar öğrenciler tarafından hazırlanan eserler ile anlatılıyor. Çevrenin, hayvanların korunması, dünyada sevgi ve barışın hakim kılınması, trafik canavarının önlenmesi, kitabın ne kadar önemli bir hayat kaynağı olduğu, sporda şiddetin önlenmesi, düzenli şehirleşme, ozon tabakasının delinmesi, sevginin parayla ölçülemeyeceğini, uyuşturucu ve kumarın zararları, televizyon, cep telefonu, bilgisayar gibi teknolojik araçların zararlı yönleri ve daha bir çok konu farklı bakış açısı ile ‘enstalasyon’ sergisinde görücüye sunuluyor.