Köy okullarında okuyan öğrenciler ilk kez sinema gördü

Malatya Emniyet Müdürlüğü, 'önleyici polislik' anlayışı kapsamında Pütürge ilçesi ve köylerinde taşımalı eğitim sistemiyle öğrenim gören öğrencilere Malatya'yı gezdirerek, hayatında hiç sinemaya gitmemiş öğrencileri sinema ile buluşturdu.

Malatya Emniyet Müdürlüğü, ‘önleyici polislik’ anlayışı kapsamında Pütürge ilçesi ve köylerinde taşımalı eğitim sistemiyle öğrenim gören öğrencilere Malatya’yı gezdirerek, hayatında hiç sinemaya gitmemiş öğrencileri sinema ile buluşturdu.
Malatya Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nin çalışması çerçevesinde Pütürge ve köylerinde taşımalı eğitim sistemiyle okuyan 60 öğrenciye Malatya’yı gezdirerek, ilk kez sinemaya götürdüklerini belirtti.
Etkinliklerle çocukların zihnindeki kamu görevlisiyle ilgili olumsuz imajı yok etmeyi amaçladıklarını anlatan Kahya, aynı zamanda bu etkinliklerin, çocuklar için hem deşarj olma imkanı tanıdığını, hem de öğrencilerin birbiriyle kaynaşma fırsatı sağladığını ifade etti.
Yarının büyükleri öğrencilerin sağlıklı bir gelişim süreci geçirmelerine de katkı sağlamayı hedeflediklerini vurgulayan Kahya, “Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğimizin temel felsefesi olan Önleyici Polislik anlayışı çerçevesinde yaptığımız sosyal içerikli çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda Pütürge ilçesinde özellikle birçoğu taşımalı eğitim sisteminde olan 60 öğrenciyi Pütürge İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde Malatya’ya getirdik. Öğrencilerin büyük çoğunluğu kente ilk kez geldi. Bu çerçevede misafir öğrencilerimize, Emniyet Müdürlüğü binasında mobese sistemi tanıtıldı. Bovling oynayarak eğlenmeleri sağlandı. Yemek verildi. Sinemada ‘Hop Dedik: Deli Dumrul’ filmini izlediler.” diye konuştu.