‘Köyde beni dışladılar’ iddiaları yalan

Sivas'ın Kangal ilçesine bağlı Yellice köyünden kuş gribi testi pozitif çıkan ve tedavi sonrası taburcu edilince hasta olduğu gerekçesiyle kendi köylüleri tarafından dışlandığını iddia eden Gülten Yeşilırmak'ı (37) kendi köylüleri yalanladı.

Bu konuda köylüleri de uyardığını söyleyen Muhtar Sönmez, “Kuş gribi hadisesi başka birizimin ailesinde de olabilirdi. Kesinlikle köyde Gülten Yeşilırmak’ın dışlanması söz konusu değil. Hatta köylüleri bu konuda uyardım. Yola tevessül edeni mahkemeye vermekle tehdit ettim.” şeklinde konuştu.

Köy sakinlerinden Şazeli Yılmazer de Gülten Yeşilırmak’ın yalan söylediğini belirterek, “Köyümüzde hiç kimse Gülten’e ‘Sen kuş gribi hastasısın. Köyümüze de kuş gribi getireceksin’ şeklinde birşey söylemedi.” dedi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yeltekin Demirel, Gülten Yeşilırmak’ın hiçbir hayati tehlikesi olmadığını açıkladı. Hastanın ikinci kez hastaneye başvurmasında psikolojik sorunların etkili olmuş olabileceğini anlatan Demirel, “Hastamız ilk geldiğinde kuş gribi tedavisi ile ilgili bütün müdaheleler yapıldı. Hastanede kalmasına gerek görülmediği için taburcu edildi. İkinci gelişinde ise gözetim altında tutulmak üzere hastaneye yatırıldı. Şu anda hastanın ilk geldiği günle şu anki durumu arasında olumsuz bir yönde bir gelişme yok. Bu gün taburcu ediyoruz.” şeklinde konuştu.