Köyde okulu öğrencileri şehrin tarihi yerlerini gezdi

Yozgat'ın Akdağmadeni Kaymakamlığı tarafından, ilçeye bağlı köy okullarında okuyan 130 öğrenci Akdağmadeni'nde bulunan tarihi ve turistik yerleri gezdi.

Yozgat’ın Akdağmadeni Kaymakamlığı tarafından, ilçeye bağlı köy okullarında okuyan 130 öğrenci Akdağmadeni’nde bulunan tarihi ve turistik yerleri gezdi.

Dayılı Köyü Ortaokulu din dersi öğretmeni Muhammet Uzun gözetiminde düzenlenen gezide öğrenciler kendi ilçelerinin tarihi ve turistik mekanlarını görme fırsatı buldu. Muhammet Uzun, yaptığı açıklamada, düzenlenen geziye Akdağmadeni’nde bulunun dokuz köy okulundan 130 öğrencinin katıldığını söyledi.

Öğrencilerin arkadaşları ile birlikte ilk defa böyle bir geziye katıldıklarını belirten Uzun, “Köy okullarımızda okuyan 8. sınıf öğrencilerimizi ilçemizin tarihi ve turistik yerlerini gezdirmek için toplandık. Bu köylerde ki okullarımızda eğitim gören öğrencilerimiz lise öğrenimini sürdürmek için Akdağmadeni’ne gelecek. Bizde öğrencilerimiz ilçemize gelmeden ilçe hakkında bilgi sahibi olsunlar istedik. Akdağmaden’li olupta ayağının dibinde ki tarihi yerlerden haberdarsız olan aöğrencilerimiz vardı. Bu yüzden kendilerine faydalı olduğunu düşündüğümüz tarihi ve turistik yerlere yönelik geziler düzenledik.” dedi.
Öğrenciler gezinin kendileri açısından oldukça güzel geçtiğini belirterek, gezi sonrası Akdağmadeni Kaymakamı Ahmet Yıldız, Belediye Başkanı Suphi Daştan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kasım Gülek Özer’le Kaymakamlık önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.