Köyler de sanallaşıyor

Her geçen gün artan ziyaretçi trendi ile geleceğin bir numaralı iletişim aracı olacak internet, köylülerinde ilgi odağı olmaya başladı.

800 haneli 2000 nüfuslu il merkezine 40 km uzaklıkta bulunan Ortaköy (Berta) www.bertali.com adlı sitede köyün tarihi, kültürü, folkloru, yemekleri, gurbetteki Bertalılar gibi linkler yer alıyor. Sitede ayrıca Artvin’le ilgili haberlere de yer veriliyor. Forum köşesinde ise ziyaretçiler fikirleri dile getirip bilgi alışverişinde bulunuyor.

Sitenin yapımcısı Mehmet Özdemir, ”Berta insanının çalışkanlığı, saflığı, dürüstlüğü, topraklarının verimliliği, çeşitliliği herkes tarafından bilinmektedir. İlimiz organik tarımın yapıldığı sayılı yerlerden biridir.” dedi. Özdemir, siteyi Bertalılar’ın ve kendini Bertalı hissedenlerin buluşma noktası haline getirmek istediklerini söyledi. Sitenin ekip ruhuyla yayınlandığını anlatan Özdemir, İstanbul ve Bursa’da yaşayan arkadaşlarının katkı sağladığını belirterek; “Site içeriğine katkı sağlayacak herkese açığız. Bunun için bizimle irtibata geçsinler. Ziyaretçilerimizden beklentimiz ellerinde bulunan her türlü belge, yazı, resim, görüntü gibi malzemeleri bizimle paylaşmalarıdır” dedi.