Koyunlarini baska bir ahirda kesilmis olarak buldu

ARDAHAN - Ardahan'da bir evden çalinan 23 koyun, baslari kesilmis ve derileri yüzülmüs bir vaziyette baska bir evden çikti.

Koyunlarin nasil veya ne sekilde çalindigi konusunda sorusturma devam ediyor. Toksöz’ün polise verdigi ifadesinde, “Sabah saat 07.00’da uyandim ve bahçeye çiktim. Aksam kendi elimle ahira koydugum 67 hayvanin sabah disarda olduklarini farkettim. Hemen ahira kosup kilide baktigimda kilidin kirildigini anladim ve 155 Polis hattini arayip koyunlarimin çalindigini söyledim. Polis, yapmis oldugu sayim sonunda 23 hayvanin eksik oldugunu belirledi. Ahirin önünde hayvanlarin ayak izleri ve gübrelerinden takibe basladik ve çok sürmeden hayvanlari baskasinin ahirinda kesilmis ve derileri yüzülmüs olarak bulduk. Sahislar, bizi ve polisi karsilarinda görünce ellerindeki biçaklarla üzerimize saldirdilar.” dedigi ögrenildi.

Olayda suçüstü yakalanan H.Ç., A.Ç. ve T.Ç. adli sahislar savcilik tarafindan adliyeye sevk edildi. Savciligin sorusturma baslattigi olayla ilgili genis çapli inceleme devam ediyor.

Bu arada Tarim Il Müdürlügü yetkilileri, hirsizlarin çalinan etleri kasaplara satma ihtimali üzerine harekete geçti. Belediye veterineri Haydar Çevik, kendisine gelen hayvanlarin kontrolünü yaptigini söyledi. Mutat kontrollerin yapildigini açiklayan Belediye Baskani Mikail Kayatürk ise, böyle bir seyle karsilarina gelen kasap olursa hesabini sorulacagini ve gerekirse esnafligina son verilecegini dile getirdi.