Kozlucu halkından Malatya Belediyesi’ne teşekkür

Malatya'da Akçadağ ilçesine bağlı Kozluca Belde Belediye Başkanı Hacı İbrahim Demirkaya, beldeye yapılan 10 kilometrelik yol çalışması için Malatya Belediyesi'ne minnettar olduklarını belirtti.

Malatya’da Akçadağ ilçesine bağlı Kozluca Belde Belediye Başkanı Hacı İbrahim Demirkaya, beldeye yapılan 10 kilometrelik yol çalışması için Malatya Belediyesi’ne minnettar olduklarını belirtti.

Hacı İbrahim Demirkaya, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın 2.5 ay önce beldelerini ziyaret ettiğini hatırlatarak, ziyaret sırasında sorunlarını anlattıklarını söyledi. Çakır, “Nerede hizmet eksikliği varsa oralara kadar gittik. Yolumuzun durumunu gösterdik. Yolun sözünü verdi ve sözünde de durdu. 2 ay sonra bunu gerçekleştirdi. Beldemize geniş kapsamlı bir ekip gönderdi. 20 güne yakın bir çalışma yapıldı. 70 kamyona yakın asfalt malzemesi döküldü. 10 kilometrelik yolumuz eski asfalttı. Yaklaşık 11 yıl önce yapılmış, çok yıpranmıştı. Yama mahiyetinde dedik ama yeni asfalt gibi oldu. Halkımız minnettar. Buralar büyükşehir kapsamında mahalle oldu. Büyükşehir ile birlikte daha iyi hizmet alacağımıza şimdiden inandık. İnşallah bundan sonrası iyi gelir. Onun için kendilerine tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Halk müteşekkir. Gerçekten bu hizmeti unutmayacaklar.” dedi.

Kozluca Büyük Mahalle Muhtarı Ahmet Dağ ise 5 yıla yakın bir süredir devam eden sıkıntının çözüldüğünü ifade etti. 2014 yerel seçimleri ile fiilen büyükşehir statüsüne yükselecek olan Malatya’nın şimdiden beldelerine hizmet götürdüğünü söyleyen Dağ, “Bundan sonra da Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin bir mahallesi olduktan sonra da hizmetlerin devam edeceği kanaatindeyiz.” diye konuştu.