Kraliyet Düğünü “Youtube’da” canlı yayınlanacak

İngiliz Kraliyet Düğünü, Youtube'dan canlı olarak yayınlanacak.

İngiliz Kraliyet Düğünü, Youtube’dan canlı olarak yayınlanacak. Prens William ve nişanlısı Kate Middleton düğün törenlerinin “dünyanın en interaktif” organizasyonu olmasını talep etmeleri üzerine, törenin ‘Youtube’dan canlı yayınlanmasına karar verildi.

Youtube, düğün töreninin başlamasından 1 saat önce yerel saat ile 10:00’da canlı yayına başlayacak. Buckingham Sarayı balkonundan çiftin halkı selamlamasının ardından saat 14:00’te ise yayına son verecek. Yayın, alt yazılı olarak da izleyenlere sunulurken geçmiş Kraliyet Düğünleri ile ilgili de ilginç bilgiler aktarılacak.

Öte yandan, düğün töreniyle ilgili tüm detaylar Facebook, Twitter ve flickr gibi sosyal paylaşım sitelerinden de anlık olarak paylaşılarak tüm dünyadaki kullanıcıların anlık yorum yapmalarına olanak sağlanacak.

William ve Middleton’un sosyal paylaşım sitelerini aktif şekilde kullandığını belirten Kraliyet Sarayı Sözcüsü, “Akranlarının da en mutlu günlerinde kendilerine eşlik etmelerini istiyorlar.” diye konuştu. Sözcü ayrıca, ilk kez böyle bir törenin bütün dünyaya internet aracılığıyla canlı olarak verildiğini aktardı.

29 Nisan’da dünya evine girecek olan çift için hazırlıklar bütün hızıyla devam ediyor. 8 bin kişilik bir basın ordusunun izleyeceği tahmin edilen kraliyet düğünü sebebiyle binlerce turistin de Londra’ya gelmesi bekleniyor.