Kredi borcu cinnet geçirtti

Çok sayıda bankaya kredi kartı borcu bulunan esnaf, cinnet geçirerek dükkanını yaktı.

Babasının dükkan yaktığını duyan oğlu, işyerine gelerek dükkanın kalan kısmını yakmak istedi. Olay yerinde bulunan itfaiye ekipleri benzinle dükkanı yakmak isteyen gencin üzerine su sıkarak etkisiz hale getirdi.
Edinilen bilgiye göre, olay, Alanya Ticaret Odası arkasında bulunan Özgrant Ciğer Kebap ve Dürüm Salonu’nda meydana geldi. Birçok bankaya ait kredi kartı borcu bulunan ve ailevi sorunları olduğu belirtilen Mehmet Buhan (47), yanında çalışan çocuklarının olmadığı bir saatte dükkanda bulunan tüpleri açarak dükkanı havaya uçurmak istedi.

Dükkandan duman yükseldiğini gören komşuların ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ve polis ekipleri, dükkan havaya uçmadan yangını kontrol altına alarak söndürdü.

Soğutma çalışmalatının yapıldığı sırada dükkanlarının yandığını duyan Mehmet Buhan’ın oğulları Sezer (27) ve Celal Buhan (17) dükkana geldi. Babasının dükkanı yakmasına sinirlenen Sezer Buhan, “Dükkan öyle yakılmaz, böyle yakılır.” diyerek, iş yerinin geri kalan kısmını yakmaya çalıştı. Polis ve itfaiyenin gözüönünde benzin almaya giden Sezer Buhan, kısa bir süre sonra gelerek gaz kaçıran 3 tüpün bulunduğu dükkana girmek istedi. Polisin engeliyle karşılaşan Buhan, üzerine benzin dökerek kendisini yakacağını söyledi. Tehditler savurarak dükkana girmeyi başaran Buhan, etrafa benzin dökmeye başladı. Dükkanı yakmak üzere olan Buhan, itfaiyenin tazikli suyu üzerine kendisini işyerindeki mutfağa kilitledi. Kapıyı kırarak mutfağa giren polis ve itfaiye ekipleri Buhan’ı kelepçeleyerek etkisiz hale getirdi. Dışarı çıkarılan Burhan, kardeşinden dükkanı yakmasını istedi. İki kardeş polis tarafından gözaltına alınarak olay yerinden uzaklaştırıldı.

İtfaiye ekiplerinden Hüseyin Tatlıcı, olayı şöyle anlattı: “Olay yerine geldiğimizde dükkan yanıyordu, söndürdük. Bu sırada olay yerine eli benzinli olan dükkan sahibinin oğlu geldi. Polis ekiplerinin gözü önünde elindeki benzinle dükkana girdi. Yakmak istedi. Çok zor oldu ama içerden çıkardık. Dükkan bomba deposu gibiydi. İki metre kare dükkanda 3 açık tüp vardı. Üzüldüm. Kendimi dışarı attım.” dedi.