Kredi kartı mağdurlarına siyasi destek

Tüketiciler Birliği (TÜB) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Şube Başkanı Üstün Bol, "Kredi kartı mağdurlarına destek için bütün Türkiye birleşiyor" dedi.

Bol, banka kartları ve kredi kartları yasa tasarası ile ilgili olarak borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin toplumsal talebin, TÜB tarafından başlatılan kampanyaya dönüştüğünü söyledi.

TÜB tarafından başlatılan ‘kalite-hırsıza af / kredi kartına laf’ adlı bu kampanyaya Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun da katıldığını belirterek, bütün Türkiye’nin kredi kartı mağdurlarına destek için birleştiğini kaydetti. Bol, kampanyayla ilgili şunları söyledi: “Kampanya toplumun hemen her kesiminden büyük destek ve ilgi görmektedir. Bu destek ve ilginin en önemli aşamalarından biri de BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun şahsında, kampanyaya imzalarıyla katılımıdır. Ülkemizin köklü ve büyük siyasi hareketlerinden birinin temsilcisi konumundaki BBP’nin kampanyaya olan desteği sayıları dokuz milyonu bulan kredi kartı mağdurları için sevindirici bir gelişme olduğu kadar, mağdurlar için bütün Türkiye’nin el ele vererek destek olduğunu göstermektedir.”

TÜB Ankara Başkanı Üstün Bol, bu yüzden mağdurların, eninde sonunda ortaya çıkacak olan seçim sandığı başında bugün yaşanan gelişmeleri hatırlayarak oy vereceklerini iddia etti.