Kremlin Putin’in resmen boşandığını doğruladı

Kremlin internet sayfasında "Rusya Devlet Başkanları Biyografisi" kısmında yapılan yeni düzenlemede Devlet Başkanı Vladimir Putin'in eşi Lyudmila ile ilgili bilgi kaldırıldı.

Kremlin internet sayfasında “Rusya Devlet Başkanları Biyografisi” kısmında yapılan yeni düzenlemede Devlet Başkanı Vladimir Putin’in eşi Lyudmila ile ilgili bilgi kaldırıldı.

Itar-Tass’ın “Biyografideki değişiklik resmi boşanmanın gerçekleştiği anlamına mı geliyor?” sorusuna cevap veren Kremlin Basın Sekreterliği, “Bu boşanmanın gerçekleştiği anlamına geliyor…” bilgisini aktardı.

Kremlin internet sayfasında şu anda Putin’in kızları Mariya ve Yekaterina’dan bahsediliyor. Eşi Lyudmila ile ilgili bilgiler ise kaldırıldı.
Putin eşi Lyudmila ile birlikte 6 Haziran 2013’te kameranın karşısına geçerek ayrılma kararı aldıklarını açıklamışlardı. Ancak resmi boşanmanın olup olmadığı ile ilgili tartışmalar devam etmişti.

Putin ve ayrıldığı eşi Lyudmila, Victor Hugo’nun romanı ‘Notre Dame de Paris’ uyarlanan “La Esmaralda” balesini izledikten sonra sürpriz bir açıklama yapmıştı. Lyudmila, “Evet, biz bunun modern bir boşanma olduğunu söyleyebiliriz.” ifadelerini kullanırken; Putin de, “Bu bizim ortak kararımız, evliliğimizi sona erdirdik.” açıklamasında bulunmuştu.

Putin’in eşi Lyudmila, “Biz birbirimizi neredeyse hiç görmüyoruz. Herkesin kendi yaşamı var… Halkın önünde olmayı sevmiyorum. Kendimi öne çıkaramıyorum. Çocuklarımızı çok seviyoruz. Onlarla çok sık görüşüyoruz… Bizler çok sıkı arkadaş kalacağız. Vladimir Vladimiroviç’e hala verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuşmuştu.