Küçük başkan talimat yağdırdı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 91. yıldönümü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamına oturan Emine Sapmaz İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Naime Nur Günbatı talimat yağdırdı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 91. yıldönümü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamına oturan Emine Sapmaz İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Naime Nur Günbatı talimat yağdırdı.
Emine Sapmaz İlköğretim Okulu Müdürü Bekir Buzpınar, öğretmen Cengiz Ulaştepe ve annesi Dilek Günbatı ile Büyükşehir Belediyesi’ne gelen 11 yaşındaki Naime Nur Günbatı, Başkan Vekili Zihni Aldırmaz tarafından karşılandı.
Başkanlık makamına oturan 11 yaşındaki Naime Nur Günbatı, daha sağlıklı eğitim yapılabilmesi için öncelikle okulların eksiklerinin giderilmesi, kentin altyapı ihtiyacının tamamlanması, yolların ve kaldırımların engellilere uygun hale getirilmesi, sağlıkla ilgili atılımlar yapılması ve yolların asfaltlanması talimatlarını verdi.
Küçük başkanı dikkatle dinleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, talep edilen konuların bazılarının sağlık müdürlüğünün, bazılarının da ilçe belediyelerinin sorumluluğunda olduğunu ifade ederek, “Ama siz fotoğrafın tümüne bakıyorsunuz. Doğal olarak hepsinin yerine getirilmesini istiyorsunuz. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak görevlerimizi yerine getiriyoruz. Bu konuda bürokratlarımız çalışıyor. Diğer kurumlar da görevini yapıyor” şeklinde konuştu.
Zihni Aldırmaz’a teşekkür eden Büyükşehir Belediyesi’nin küçük başkanı Naime Nur Günbatı, tüm çocukların bayramını kutlayarak, “Bu bayramı bize hediye eden Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet ve saygıyla anıyorum” dedi.
Çeşitli konuların da gündeme geldiği ziyaret sonrası Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Naime Nur Günbatı’ya laptop hediye etti. Aldırmaz ayrıca, okul müdürü ve öğretmeni ile öğrenci velisine de çeşitli hediyeler verdi.
Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, küçük başkan Naime Nur Günbatı, annesi Dilek Günbatı, Okul Müdürü Bekir Buzpınar ile öğretmen Cengiz Ulaştepe, daha sonra Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’na geçti. Burada sahnelenen “Rüya’ adlı çocuk oyununu izleyen Aldırmaz ve beraberindekiler, tiyatroya gelen çocuklara oyuncak bebek ve futbol topu dağıttılar.