Küçük Damla’ya yardım eli

Yemek tenceresinin içine düşerek saç derisinin bir bölümünü kaybeden ve bu yüzden arkadaşları arasında alay konusu olan İzmirli küçük Damla’nın imdadına Başbakan Tayyip Erdoğan yetişti.

Başbakan’ın talimatı üzerine Konak Kaymakamı Ali Muhsin Nakiboğlu, küçük Damla’nın saç tedavisi için harekete geçti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise eğitim masraflarını üstlendi.

Gürçeşme Leman Alptekin İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi olan Damla Öz’ün en büyük isteği, 1,5 yaşında kaybettiği saçlarına kavuşmaktı. Küçük Damla’nın bu hayali Erdoğan sayesinde gerçekleşiyor. 10 yıldır çektiği sıkıntıdan kurtulmanın yollarını arayan küçük Damla, iki hafta önce İzmir’e gelen Erdoğan’la karşılaşınca içini döktü. Arkadaşları tarafından alaya alındığını, bu yüzden okuldan eve her gün ağlayarak gittiğini belirten küçük Damla, Başbakan’dan saçının tedavi edilmesini istedi. Erdoğan, küçük kızın bu talebini geri çevirmedi. Ve bu görevi Konak Kaymakamı Ali İhsan Nakiboğlu’na verdi. Konak Kaymakamı, ilk etapta Öz ailesi için yeşil kart çıkarttı. Ardından tedavi işlemlerini başlattı. Nakiboğlu, uygulanacak tedavi yönteminin gerekli inceleme ve tetkiklerin ardından belirleneceğini ifade ediyor. Konak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de küçük Damla’nın öğrenim ve giyim masraflarını üstlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Lütfü Çırak, ayrıca gıda yardımının yanı sıra yoksul aileye buzdolabı ve elektrikli şohben aldıklarını açıklıyor. Çırak, Sosyal Yardımlaşma Vakfı kanalıyla ailenin 120 YTL tutarındaki aylık ev kirasının da ödeneceğini kaydediyor.

Küçük Damla ve annesi Sibel Öz (33), kendilerine uzanan yardım elinden memnun. Sibel Hanım, kızının 1,5 yaşındayken piknik tüpünün üstündeki yemek tenceresinin içine düştüğünü söylüyor. Kızgın tencerenin içine düşen kızını derhal Behçet Uz Çocuk Hastanesi’ne götürdüğüne, 1,5 ay hastanede kaldığına işaret eden anne Öz, ancak maddi durumları elvermediği için yanan saç derisini tedavi ettiremediklerini belirtiyor. Sibel Öz, Kaymakamlık’ın ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kendilerine maddi destek sağladığını vurgularken, Başbakan’a sürekli dua ettiklerinin altını çiziyor. Küçük Damla da, Erdoğan’a minnettar olduğunu ifade ediyor.