Küçük Recep gölde boğuldu

Arkadaşlarıyla pikniğe giden küçük Recep, baraj gölünde boğuldu.

Küçük çocuğun cesedi dalgıçlar tarafından sudan çıkartılırken, kurtarma çalışmaları sırasında çok sayıda çocuğun gölde yüzmeye devam ettiği gözlendi.
Gaziosmanpaşa 50. Yıl Mahallesi’nde oturan 13 yaşındaki Recep Akbulut, sabah saatlerinde arkadaşlarını da yanına alarak Alibeyköy Baraj Gölü’ne pikniğe gitti. Evinden Kur’an kursuna gitmek için ayrılan ve ailesinin pikniğe gittiğine dair haber vermeyen Akbulut ve arkadaşları, bir süre sonra yüzmek için suya girdi. Suyun derin olmadığını söyleyen arkadaşlarından biri gölde boğulma tehlikesi atlatırken, çevredeki diğer çocuklar tarafından kurtarıldı. Bu olayın üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra çocuklar yine suya girdi.

Baraj gölünde yüzme bilmediği halde yavaş yavaş kıyıdan uzaklaşan küçük Recep, bir süre sonra çırpınmaya başladı. Sudaki diğer arkadaşları yüzme bilmediği için arkadaşlarına müdahalede bulunamazken, küçük Recep bir süre sonra suya gömüldü. Recep’in boğulduğunu anlayan arkadaşları panikle yakınlarını ve polisi arayarak durumu haber verdi. Olay yerine gelen polis, su yüzeyinde görünmeyen Recep’i bulabilmek için itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Baraj gölüne gelen itfaiye ekibinde dalgıç bulunmadığı için bu kez de Deniz Polisi Sualtı Kurtarma Ekibi’ne haber verildi.

Göle gelen 2 dalgıç, küçük çocuğun suya girdiği yerde arama başlatırken yaklaşık yarım saat sonra cesede ulaşıldı. Recep’in sudan çıkartılan cesedi ambulansla Sultançiftliği Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Recep’le birlikte pikniğe giden ve olayla birlikte şok yaşayan arkadaşları da polis merkezine götürüldü.

Olayı polisten haber alan Akbulut ailesinin fertleri ise çocuklarının ölümüyle yıkıldı. İlköğretim okulu 8. sınıfa geçtiği öğrenilen Akbulut’un yakınları, karakolda cesedin çıkarıldığını öğrenince apar topar hastaneye koştu.

Öte yandan küçük Recep’in cesedinin suda arandığı sırada, aynı baraj gölünde çok sayıda çocuğun yaşananlara rağmen neşeyle yüzmeleri dikkat çekti.