Küçük yüreklerden Filipinler’e yardım eli

Filipinler'de yaşanan tayfun felaketinin yaraları sarılmaya devam edilirken, yardım seferberliğine Ankara'daki minikler de kumbaralarındaki birikimleriyle ortak oldu.

Filipinler’de yaşanan tayfun felaketinin yaraları sarılmaya devam edilirken, yardım seferberliğine Ankara’daki minikler de kumbaralarındaki birikimleriyle ortak oldu.

Filipinler’de meydana gelen tayfun felaketindeki yaralara merhem olabilmek için Hacı Sabri Baday Anaokulu öğretmen ve öğrencileri bir yardım kampanyası başlattı. Kampanyaya son derece duyarlı bir şekilde yaklaşan minikler kumbaralarında biriktirdikleri paraları son kuruşuna kadar Filipinli ihtiyaç sahipleri için verdi. Toplanan bu anlamlı yardım Filipinlilere ulaştırılması için Kimse Yok Mu Derneği’ne teslim edildi.

Okul Müdürü Ali Acar, başlattıkları kampanya ile veli öğretmen ve öğrencilerin paylaşma ve yardımlaşmanın güzelliğini hep beraber yaşadığını belirtti. Yardımlaşma duygusunun küçücük dimağlarda yeşeriyor olmasının mutluluğunu yürekten yaşadıklarını anlatan Acar, “Öğrencilerimizin ilgisi bizleri oldukça memnun etti.Kampanyaya olan desteğin artarak devam etmesini temenni ediyoruz. İnsanlarımızın yaralarını sarma, acılarını bir nebze olsun hafifletme adına ne kadar destekte olabilirsek mutluluğumuz o kadar artacak.” diyerek öğrencilere teşekkür etti.