Küçükaydın: Enerji sulama ve yol konusunda büyük yatırımlar yaptık

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili Ali Küçükaydın, hükümetin Adana'ya enerji, sulama ve yol konusunda büyük yatırımlar yaptığını söyledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili Ali Küçükaydın, hükümetin Adana’ya enerji, sulama ve yol konusunda büyük yatırımlar yaptığını söyledi.
    Ali Küçükaydın, Türkiye’nin son yıllarda her konuda olduğu gibi yatırımlarla adından söz ettirdiğini bildirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kamuoyuna sunduğu 2023 hedefleri ile ilgili açıklamalarında şehre hızlı trenin getirilmesi konusunun bulunduğunu hatırlatan Küçükaydın, hükümetin Büyükşehir Belediyesi’ne metronun değişik güzergahlara taşınmasıyla ilgili çalışmaları için destek verdiğini bildirdi.
    Şehrin kuzeyinde yer alan Tufanbeyli, Saimbeyli ve Feke ilçelerine ulaşımın daha rahat sağlanması için karayollarının buralarda büyük yatırımlar yaptığını kaydeden Küçükaydın, çalışmaların sürdüğü Yedigöze Barajı’yla da çiftçinin uzun yıllar hayalini kurduğu sulu tarımın artık yapılabileceğini kaydetti.
    AK Parti hükümetinin barajın tamamlanması için 1,4 milyon tutarında harcama yapacağına dikkat çeken Küçükaydın, projenin tamamlanmasıyla içme suyu ihtiyacının sona ereceğini ve 750 bin hektar alanda sulu tarım yapılarak ekonomiye büyük destek sağlanacağını vurguladı.
    Çiftçinin ve tarımın desteklenmesi için yapılan çalışmaların görmezden gelinemeyeceğini hatırlatan Küçükaydın, bu sayede, İmamoğlu Ovası ile birlikte, Sarıçam, kısmen Ceyhan ve Kozan’daki verimli arazilerin de artık sulu tarım yapabileceğini ifade etti.
    Şehrin en uç noktasındaki Tufanbeyli Yamanlı’da yapılacak termik santralın ilçeye katkı sağlayacağına inandığını anlatan Küçükaydın, “Vatandaşların kaygılarını anlayabiliyorum. Ancak termik santral en yeni teknolojilerle kurulacak. Sürekli kömür çıkarılacağı için ilçenin ekonomisine de büyük fayda sağlayacaktır.” dedi.
    Eski teknolojilerle yapılan termik santrallerin yerine bugün Sugözü’ndeki gibi daha modern santrallerin kurulduğunu anlatan Küçükaydın, denetim ve kontrollerin en üst seviyede yapılacağını bildirdi.