Küçükçekmece’de toprak kaymasi

ISTANBUL - Küçükçekmece'de saganak yagis sonrasi toprak kaymasi meydana gelen bölgede belediye ekipleri incelemede bulundu.

Dün istanbul’da etkili olan saganak yagis nedeniyle Altinsehir, Sahintepe Mahallesi Çigdem Sokak’ta bir tepede meydana gelen toprak kaymasi korkulu dakikalarin yasanmasina neden oldu. Içeride oturulmasinda sakinca görülen bir gecekondu aksam saatlerinde bosaltilirken, sabah saatlerinde bölgeye gelen Küçükçekmece Belediyesi ekipleri toprak kaymasi meydana gelen alanda incelemede bulundu. Toprak kaymasinin meydana gelen alanin yanindaki gecekondu içine giren belediye ekipleri hasar kontrolü yapti. Mühendislerin incelemelerinin ardindan ev mühürlendi. Evle ilgili kararin tahkikat sonrasi hazirlanan raporun belediye kurulunda incelenmesi sonrasi verilecegi ögrenildi.

Mühürleme islemi sirasinda ev sahibi Havva Yildiz, göz yaslarini tutamadi. Gidecek bir yeri olmadigni söyleyen Yildiz, belediye görevlilerinden kalmak için kendilerine bir yer göstermesini istedi. Ancak Yildiz talebine herhangi bir yanit alamadi. Esinin kanser hastasi oldugunu ve bunu daha ona söyleyemediklerini dile getiren Yildiz, “Esim hasta çalisamiyor. 4 çocugum var 2’si konfeksiyonda çalisarak evi geçindirmeye çalisiyor. 6 nüfusla ben nereye gideyim.” diyerek gözyasi döktü.

Yildiz’in kocasi Ismail Yildiz da geceyi komsularda geçirdiklerini belirterek, yetkililerden yirdim beklediklerini ifade etti. Belediye görevlileri, mühürleme islemi bittikten sonra, vatandaslari tahliye edip evin çevresini güvenlik seridi ile çevirdi.