Küçükcekme’de milyon dolarlık soygun

Küçükçekmece'de kendilerine polis süsü veren 4 kişilik bir grup, otomobilini durdurdukları Ukraynalı iki kişiyi polis süsüs vererek 1 milyon dolarını gasp etti.

Polis, kaçan şahısların yakalanması için çalışma başlattı.
Edinilen bilgiye göre olay İkitelli Organize Sanayi Sitesi Esenler Sanayi Sitesi’nde meydana geldi. Kendilerine polis süsüs veren kar maskeli 4 kişi, Ukraynalı 2 kişinin bulunduğu otomobili sıkıştırdı. Şahısları “polis” diyerek yere yatıran soyguncular, CE 3540 AB plakalı BMW marka otomobilde bulunan 1 milyon doları aldı.

Olay yerinden 34 UJ 5809 plakalı bir minübüs ile uzaklaşan şahıslar daha sonra bu aracı terk ederek kendilerini bekleyen ve plakası alınamayan başka bir araçla bölgeden uzaklaştı. Ukraynalı şahısların Esenler Sanayi Sitesi 7. Blok 5 Numara’da bulunan bir tamirciye daha önce CE 5129 AB Ukrayna plakalı bir TIR getirdikleri ve tamir edilmesini istidikleri belirtildi.

Polis, kendilerini Ukrayna’da faaliyet gösteren bir kargo şirketinin çalışanları olarak tanıtan şahısların aracında bulunun 1 milyon doların hangi yollarla Türkiye’ye getirildiğini araştırıyor. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma sürüyor.