Bülent Arınç’ın istifa edeceği konuşuluyor

Kulislerde konuşulan iddialara göre Bülent Arınç istifa etmeye hazırlanıyor.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın medya üzerinden Başbakan'a sitemi bomba etkisi yaptı. Ankara karıştı. Kulislerde bunlar konuşuluyor.

Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bülent Arınç'ın TRT Türk üzerinden Başbakan Erdoğan'ı sitemlerini iletmesi Ankara'yı çalkaladı. 
 
AK Parti'de bomba etkisi yapan bu sitem dolu çıkışın ardından kulislerde Arınç istifa edecek iddiaları dolaşmaya başladı. 
 
Kanal D'nin Ankara temsilcisi Erhan Karadağ ana haber bülteninde bu iddiayı dile getiren isim oldu. Karadağ'ın aktardığı kulis bilgisine göre Bülent Arınç'ın bu çıkışından, Erdoğan'ın alacağı mesaj çok önemli. 
 
BU OLMAZSA İSTİFA EDECEK
 
Eğer Erdoğan gerekli mesajı alıp ortamı yumuşatma yoluna giderse 'kol kırılır yen içinde kalır' misali bu kriz tatlıya bağlanacak. 
 
Yok eğer Başbakan aynı şekilde karşılık verirse Bülent Arınç hazır ettiği Başbakan Yardımcılığı ve hükümet sözcülüğü görevinden istifasını sunacak. Karadağ'ın iddiasına göre de Arınç istifasını verdiği andan itibaren AK Parti içinde Erdoğan'a karşı bayrak açacak. Herşey şu anda Erdoğan'ın tutumuna bağlı. 
 
İNTERNETHABER