Külliye’den Kılıçdaroğlu’na sert tepki

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP liderini hedef aldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bürokratlarla ilgili açıklamalarına ilişkin suç duyurusunda bulunduğunu ve hesap sorulması gerektiğini belirterek, “Zalimleri bağışlamak milletimize cefadır” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bürokratlarla ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.

Oktay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün 18 Ekim 2021. Kılıçdaroğlu’nun kamu kurumları ve görevlilerini şaibe altında bırakarak “ahır, lağım, pislik, mafyatik düzen, militan” gibi hastalıklı ruh hallerini yansıtan ifadelerle vesayet özlemli tehditleri için verdiği tarih. Cumhurbaşkanımızdan en alt kademedeki çalışanına kadar tüm kamu görevlileri hukuk düzeni içerisinde ve yasal çerçevede büyük bir özveri ile görevlerini yerine getirmektedirler. Aksi ile ilgili elinde bilgi ve belgesi olanlar bunları hemen yargıya taşır. Şayet gecikir veya geciktirir ise yukarıda kullandığı seviyesiz ifadelerin tamamının altında kalır.”