Kumluca’da 1190 kişi O’nu(s.a.s) okudu

Anatalya'nın Kumluca ilçesinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAS)'in(s.

Anatalya’nın Kumluca ilçesinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAS)’in(s.a.s) hayatını öğrenmek için gerçekleştirilen ‘Herkes Onu Okuyor’ yarışmasına yoğun ilgi gösterildi. İlçede yarışmaya ortaokul, lise ve yetişkin olmak üzere toplamda bin 190 kişi katılıyor. 31 Mart’ta başlayan sınavlar 12 Nisan’a kadar sürecek.

Kumluca Körfez Dershanesi, Özel Kumluca Toros Koleji ve okuma salonlarında yapılacak sınavlara yoğun katılım mutluluk verici olarak yorumlandı. Kumluca Körfez Dershanesi Müdürü Zülküf Ortak yaptığı açıklamada, “Peygamber Efendimiz Hz Muhammed’in(s.a.s) hayatını öğrenme bakımından bu sınavın çok önemli olduğunu ifade etti. Ortak , “Efendimiz’in hayatını anlayabilmek ve anlatabilmek için onun hayatını önce okumak gereklidir. Bu sınav sayesinde ilçemizde Peygamber Efendimiz’in hayatını okuyan yarışmacılar, ne kadar kendi hayatlarına tatbik ederler ise o kadar güzellikler olacağı ve öğrencilerin çoğunun bu yarışma sayesinde Hz. Peygamber’i daha iyi tanıyacaklarını belirterek, bunun mutluluk verici bir duygu olduğunu kaydetti.

Özel Kumluca Toros Kolej İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Ilkın ise “Herkes Onu Okuyor yarışması çok anlamlı bir yarışmadır. Bu yarışma sayesinde Efendimiz’in hayatını daha iyi öğrenmiş olacağız. Bu sınav sayesinde inşallah Türkiye genelinde manevi bir atmosfer oluşur.” şeklinde konuştu.