Kumluca Koleji başarılı öğrencilerini ödüllendirdi

Antalya'nın Kumluca ilçesinde faaliyet gösteren Özel Kumluca İlköğretim Okulu tarafından bu yıl üçüncüsünü düzenlenen 'Kumatya Olimpiyatları'nın ödül töreni yapıldı.

Antalya’nın Kumluca ilçesinde faaliyet gösteren Özel Kumluca İlköğretim Okulu tarafından bu yıl üçüncüsünü düzenlenen ‘Kumatya Olimpiyatları’nın ödül töreni yapıldı.
Okulun konferans salonunda yapılan törene Kumluca Kaymakamı Salih Işık, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Şube Müdürü Semih Akca, Celil Çoban, okul müdürleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.
Törende konuşan Kumluca Koleji Müdürü İsmail Akgül, yarışmalara ilçeden 337 öğrencinin katılmasını bilime olan merak olarak değerlendi. Akgül, “Bu yarışmadaki esas gayemiz, öğrencileri bilime ve araştırmaya yöneltmek. Ayrıca öğrencilerde eskiden gelen matematik fobisini yenmeyi de hedefliyoruz. Yarışmalara gösterilen ilgi nedeni ile ilçede yaptığımız bu olimpiyadı Batı Antalya genelindeki tüm okullara yaymak istiyoruz.” diye konuştu.
Kaymakam Salih Işık, Kumluca’nın ilk ve tek özel okulu Özel Kumluca İlköğretim Okulu’nun ilçenin başarı seviyesini her alanda yükselttiğini söyledi. Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da kolejin başarısının fedakar öğretmen kadrosundan kaynaklandığını kaydetti.
Konuşmaların ardından derece yapanlara ödülleri verildi. Yarışmalar sonucunda birinci olan öğrenciye dizüstü bilgisayar, ikinciye, fotoğraf makinesi, üçüncüye mp4 müzikçalar hediye edilirken, ilk otuz öğrenciye başarı belgesi ve madalya verildi. Ayrıca derece yapan öğrencilerin okullarına yazıcı, öğretmenlerine de altın hediye edildi.
Yarışmalar sonucunda 1, 2 ve 3.’lük derecelerini Kumluca Ziya Gökalp YİBO elde etti.
Törende yarışma birincisi Enfal Gürbüz’e ödülünü Kaymakam Salih Işık, ikinci Beyza Kantürk’e Belediye Başkanı Hüsaettin Çetinkaya, üçüncü olan Enes Aslan’a ise Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan verdi.