‘Kupayı babama armağan ediyorum’

TAU Ceramica takımını "Kral Kupası" şampiyonluğuna taşıyan Milli yıldızımız Serkan Erdoğan, takımının kupa finalinde Pamesa Valencia'yı 80-85 mağlup etiği maç sonrasında yaptığı açıklamada "Kupa'yı babama armağan ediyorum" diye konuştu.

Çeyrek final maçında 21, yarı final maçında 22 ve final maçında 20 sayı atarak kupaya damgasını vuran Erdoğan, “Kral Kupası şampiyonluğu benim için büyük bir gurur. Doğrusu MVP seçilmeyi de bekliyordum ama olmadı. Herşeye rağmen müthiş bir gurur ve mutluluk yaşıyorum. İnşallah bu sezon hem ligde, hem de Euroleague’de şampiyon olarak daha büyük başarılara da imza atacağız” dedi.

– “KUPAYI BABAMA ARMAĞAN EDİYORUM” –

Babasının uzun bir süre İspanya’da kaldığını ve kendisine destek olduğunu ifade eden Erdoğan, kupayı şu anda Türkiye’de bulunan babasına hediye ettiğini söyledi. “Babam burada uzun bir süre bizimle kalarak; buraya uyum sağlamamıza ve düzenimizi oturtmamıza büyük katkıda bulundu. Bugün burada böylesine başarılıysam, bunda onun da çok büyük payı var. Türkiye’ye dönmeden önce bana Kral Kupası’nı kazanacağımızı ve benim de bu turnuvanın MVP’si seçileceğimi söylemişti. Onun bu kehaneti büyük ölçüde gerçekleşti. O, bu kupayı belki de benden daha çok istiyordu. Gerçi MVP ödülünü ben almadım ama sergilediğim performansla bunu hakettiğimi düşünüyorum. Kral Kupası’nı sevgili babama armağan ediyorum” diye konuştu.

Serkan Erdoğan, ayrıca babasının yanısıra; başta eşi ve kızı olmak üzere tüm ailesine kendisine verdikleri destekten ötürü teşekkürlerini sundu.

– “KENDİ ÜLKEMDE BU KADAR İLGİ GÖRMEDİM” –

Kupayı kazanmalarının ardından kupa maçlarına evsahipliği yapan Madrid’te müthiş bir atmosfer yaşandığını belirten Serkan Erdoğan, TAU Ceramica’lı taraftarların kendisine olan desteği içinse şunları söyledi:

“Bu sezon kariyerimde birçok ilki yaşıyorum. İspanya’daki ilk yılımda gördüğüm saygı ve sevgi anlatılmayacak boyutlarda. Gerçeği söylemek gerekirse kendi ülkemde oynadığım onca yıl boyunca böylesine bir ilgiyle hiçbir zaman karşılaşmadım. Taraftarlarımız beni adeta baş tacı yapmış durumdalar. Ben de onların bu ilgisine ve sevgisine layık olmak için elimden geleni yapıyorum ve yapmaya da devam edeceğim”.

– “ÇOK POTANSİYELLİ BİR TAKIMIZ” –

Kendi performansı bir yana elde ettikleri başarılı sonuçlarda takımdaki diğer arkadaşlarının da çok büyük payları olduğunun altını çizen Erdoğan “Biz gerçekten de çok iyi bir takımız. Takımda çok çok önemli oyuncular var. Hepimiz birbirimize kenetlenmiş durumdayız ve başarılı olmamızın bir numaralı sebebi de bence bu” dedi.

Erdoğan konuşmasını şöyle bitirdi;

“Herkes sahada galip gelmek için müthiş bir efor sarfediyor ve bunu yaparken de takım olgusundan asla ödün verilmiyor. Çok yoğun ve sıkı bir çalışma programımız var. Son birkaç ayda sadece 2 gün izin yapabildik. Şimdi bu çalışmanın karşılığını alıyoruz. İnşallah bu başarıların devamı gelir. Böylesine bir takımda yer almanın kariyerim açısından büyük bir şans olduğuna inanıyorum. Çok daha büyük başarılara imza atacağımızdan kuşkum yok. Ben de üzerime düşeni yapmaya devam edeceğim.”