Kurbana giderken canından oldu!

İzmir’de meydana gelen iki ayrı trafik kazasında 2 kişi öldü.

Çiğli ilçesinde, kurbanlık almak için hayvan pazarına giden 43 yaşındaki Sevgi Korkmaz, eve dönmek için yolun karşısına geçerken bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti. Çiğli’deki bir diğer kazada ise iş çıkışında motosikletiyle evine dönen tekstil işçisi Gürkan Tanyeli (29), minibüsle çarpışarak öldü.

İlk kaza akşam saatlerinde Çiğli merkezde bulunan hayvan pazarı önünde yaşandı. Ev hanımı Sevgi Korkmaz, akrabaları Zülküf ve Fatma Korkmaz çifti ile birlikte kurban bayramı için hayvan pazarına gitti. Burada yapılan pazarlıklar sonucu bir büyükbaş hayvan satın alan Korkmaz, akrabalarıyla birlikte evine dönmek üzere yola çıktı. Yolun karşısına geçmek isteyen Korkmaz’a 06 AK 3284 plakalı otomobil çarptı. Yaklaşık 50 metre sürüklenen 3 çocuk annesi Sevgi Korkmaz, ambulansla Karşıyaka Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Korkmaz, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Kaza sonrası büyük şok geçiren Sevgi Korkmaz’ın yakınları, Konya Ermenek Barajı’nda elektrik mühendisi olarak çalışan eşi Mehmet Korkmaz’a haber vermekte zorlandı.

Çiğli’deki bir diğer kaza ise Organize Sanayi Bölgesi Tuzla Caddesi, 10015 sokak girişinde yaşandı. Bir tekstil firmasında çalıştığı belirtilen 29 yaşındaki Gürkan Tanyeli, plakasız motosikletle iş çıkışı eve gitmek üzere yola çıktı. Dikkatsizlik sonucu Yıldıray Çınar yönetimindeki 35 AR 0982 plakalı minibüsle çarpışan Tanyeli, hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti. Motosikletin arkasında oturan ve kazada hafif yaralanan arkadaşı Tamer Korkmaz (29 ise Karşıyaka Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Her iki kaza ile ilgili soruşturma sürüyor.