Kurbanlık satışları bayramın üçüncü gününe kadar sürdü

Konya'da kurbanlık satışları bayramın üçüncü gününe kadar sürdü.

Bazıları ise kurbana verdikleri değerden dolayı kurbanlık koyunu sırtında taşıdı. Satıcılarla alıcılar arasında yaşanan kurban pazarlığı renkli görüntüler ortaya çıkardı.
Bayramın ikinci ve üçüncü gününde de kurbanlık satışları yapıldı. Birinci günü kurban alamayan vatandaşlar, ikinci ve üçüncü günü alarak kesti. İlginç kurban manzaraları da yaşandı. Bozkır ilçesinden kurbanlık koyun satmak için Konya’ya gelen Mehmet Emin Sarıca’nın kurbanlık koyunu sırtında taşıması çevredekilerin takdirini topladı. Kuzularını çok sevdiğini dile getiren 30 yıllık besici Sarıca, hayvanların da kendilerine gösterilen sevgiyi farkettiklerini gözlemlediğini belirtti. Çocuklarına gösterdiği ilgiyi kurbanlıklarına da gösterdiğini söyleyen Sarıca, gerektiğinde kuzuları sırtına almaktan çekinmediğinin altını çiziyor. Sarıca, bu davranışının tüm kurban besleyen ve kesenlere örnek olması gerektiğini söyledi.

Beslediği kuzuların tamamına yakınını sattığını anlatan Sarıca, 1 yıldan beri bakımını yaptığı kurbanlıkları Muhacir Pazarı’nda satışa çıkardığını ifade etti.

Öte yandan kurbanlık satın almak için pazara gelenlerle besiciler arasında uzun pazarlıklar yaşandı. Her iki tarafın da memnun kaldığı pazarlık sahneleri renkli görüntüler oluşturdu.