Kurşunu sıkan kim?

İstanbul Valisi Muammer Güler ellerinde çok ciddi ve net deliller olduğunu açıkladı. İşte suikastin ayrıntıları:

Elde edilen görüntü ve belgelerin yoğun biçimde incelendiğini kaydeden Güler, Hrant Dink’in kaybolduğu öne sürülen cep telefonunun da yakınında, olay yerinde bulunduğunu bildirdi.

BURSA’DAN TEHDİT EDEN KİŞİLER YAKALANDI

Güler yaptığı açıklamada Hrant Dink’e Bursa, İstanbul ve Yalova’da yapılan tespitlerle tehditte bulunan kişi de yakalanmış ve tutuklanmıştır.”

Güler, ilgili makamların bu tür başvuruları en hassas biçimde değerlendirdiğini ve sonuçlandırdığını söyledi.

MUTLAKA BİR SONUCA VARACAĞIZ

Güler, şunları kaydetti: ”Elimizde delil niteliğinde sayılabilecek, bizi sonuca götürecek çok önemli tespitler, değerlendirmeler var. Çalışmalarımız çok yönlü olarak sürüyor. Elde edilen görüntülerin tamamı, hepsi Ankara’dan gelen uzman ekiplerle birlikte izleniyor. Görgü şahitlerinin verdiği bilgilerle görüntüleri karşılaştırıyoruz. Mutlaka bir sonuca varacağız. Mutlaka en kısa sürede bunu açığa çıkarmaya çalışacağız. söyledi.Dink’e sıkılan kurşunun bu ülkenin huzur ve güvenliğine sıkılmış bir kurşun olduğunu belirtiyorum.”dedi.

KURŞUNU SIKAN O 3 KİŞİDEN BİRİ Mİ?

Güler Gözaltındaki 3 kişi içinde asli fail olup olmadığı sorulunca, ”O konuda birşey söyleyemem” diye konuştu. Dink’in kaybolduğu öne sürülen cep telefonunun, bu kişilerden birinin üzerinde çıkıp çıkmadığı sorusu yöneltilen Güler, ”O konuda da birşey söyleyemem. O hassas bir konu, çalışmalarımız sürüyor” yanıtını verdi.