Kürt sorununun çözümü ‘İslam kardeşliği’

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Ömer Vehbi Hatipoğlu, Kürt sorununda çözümün adresinin Kürt ve Türk milletinin ortak paydası olan İslam kardeşliği olduğunu söyledi.

Toplantıya, Eski Milletvekilleri, Hüsamettin Korkutata, Fethullah Erbaş ve Musa Okçu katıldı. Toplantıya ayrıca, RP ve FP döneminde belediye başkanlığı yapmış, Adıyaman, Bitlis ve Bingöl belediye başkanları da katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hatipoğlu, “Biz bu soruna, fildişi kulelerinden çözüm önerileri önermiyoruz. Biz ayağı yere basmayan öneriler getirmiyoruz. SP olarak bölge için çözümlerimiz, ayrımcılığı, bölücülüğü, gerginliği dışlayan, kardeşlik barış ve birliği öneren çözümlerdir. Bizim bu Kürt sorunun çözecek somut projelerimiz yetişmiş kadromuz vardır. Kürtler bizim Türklerimiz, Türkler bizim Kürtlerimizdir. Bölgenin sorunları, demokrasi, insan hakları, kalkınma ve sevgiyle ile çözülecektir. Çözümün adresi bu milletin ortak paydası olan İslam Kardeşliğindedir.” dedi.

SP il başkanları, il müfettişleri, Gençlik komisyonları Başkanları, Hanım Komisyonları Başkanları ve çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcileri katıldığı toplantıda, Güneydoğu’daki sorunların çözümleri ve Türkiye’deki birlik ve bütünlüğü tartışılıyor.

Toplantıdan çıkacak kararlar, Türkiye ve bölge kamuoyuna sunulacak.