Kürtajda ölen kadinin günlügündeki aci satirlar

Günaydin’in ailesi, 9 ay önce Kirikkale’den tanidiklari ve Almanya’da isçi olarak çalisan Mustafa Günaydin ile kizlarinin evliligine onay verdi. Nuray Günaydin, yapilan bu evliligin ardindan esiyle birlikte Almanya’da yasamaya basladi.
Nuray Günaydin, Almanya’da yasayan amcasinin kizi Sema Dursun ile 19 Aralik’ta kürtaj yaptirmak üzere Türkiye’ye geldi. Ankara’da özel bir klinikte 20 Aralik’ta 1500 avro vererek kürtaj yaptiran Nuray Günaydin, daha sonra Kirikkale’deki ailesinin yanina geldi. Evde rahatsizlanan Günaydin, Kirikkale Yüksek Ihtisas Hastanesi’ne kaldirildi. Hastanede Günaydin’in karninda sag kolu alinmis cenin parçalari bulundu. Bunun üzerine, 22 Aralik’ta ameliyata alinan kadin dün yasamini yitirdi.

ESININ MEKTUBU…

Nuray Günaydin’in Almanya’da yasayan amcasi Cumali Dursun bugün Çarsi Camii’nde yegeninin kilinan cenaze namazina katildi. Dursun, cenaze namazi sonrasi, yegeninin çantasindan çikan ve kocasina ait oldugunu öne sürdügü mektubu, AA muhabirine gösterdi.
Mektupta, Mustafa Günaydin’in “esinin kürtaj yaptirmasini kendisinin istedigi” yönünde ifadeleriyle, imzasi yer aliyor.
Mektupta yer alan ifadeler söyle:
“Bun Mustafa Günaydin, esim Nuray Günaydin’a benim istegim üzerine karnindaki 17 haftalik çocugu aldirmasini istiyorum. Kürtaj esnasinda komplikasyonlar veya zarar gelecek olursa bütün sorumluluklari aliyorum.” Cumali Dursun, yegeninin kocasindan gördügü baski nedeniyle çocugunu aldirmak zorunda kaldigini ileri sürdü.

ÇANTADAN ÇIKAN GÜNLÜK…

Kürtaj sonrasi ölen Nuray Günaydin’in annesi Hanim Dursun, cenazenin Yeni Mahalle Mezarligi’nda defnedilmesinin ardindan evinde taziyeleri kabul ettigi sirada, AA muhabirine, kizinin çantasindan çikan günlügü gösterdi.
Günaydin’in yaklasik 100 sayfa olan günlügünde, son olarak kaleme aldigi yazi Almanya’dan uçaga binip Türkiye’ye kürtaj için geldigi 19 Aralik tarihi…
Nuray Günaydin, günlügünde esinden gördügü siddete ve yasadigi sikintilara yer veriyor. Yasadigi sikintilari ailesine anlatamadigini belirten Günaydin’in günlügünde yer alan “Almanya’da çok yalnizim, yasadigim sikintilari kimseye anlatamiyorum, artik intihar edip yasamima son vermek istiyorum” seklinde yazisi dikkat çekiyor.
“Ben anne olmak istiyorum, ancak kocam çocuk istemiyor” seklinde ifadelerin yer aldigi günlükte Günaydin, kürtaj olmak istemedigini de anlatiyor….

“KOCASI DAHA ÖNCE 3 KEZ EVLENMIS…”

Mustafa Günaydin’in Almanya’da yasayan 24 yasindaki en büyük oglu Baris Günaydin, telefonla, AA muhabirine verdigi bilgide, babasinin annesinin vefatinin ardindan, 3 kez daha evlilik yaptigini söyledi.
Babasinin annesinden sonraki 2 evliliginin bosanmayla sonuçlandigini, son evliliginin ise Nuray Günaydin’la oldugunu belirten Günaydin, kendisinin diger 3 kardesiyle, babasinin da Nuray Günaydin’la birlikte yasadigini ifade etti.