Kurtköy Coşkun Koleji’nden İstanbul derecesi

Kurtköy Coşkun Koleji 7. sınıf öğrencisi Zeynep Karataş 10 Kasım Atatürk'ü Anma Haftası dolayısıyla düzenlenen 'Atatürk' konulu şiir yarışmasında 'Ataya Selam Olsun' şiiriyle İstanbul ikincisi oldu.

Kurtköy Coşkun Koleji 7. sınıf öğrencisi Zeynep Karataş 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası dolayısıyla düzenlenen ‘Atatürk’ konulu şiir yarışmasında ‘Ataya Selam Olsun’ şiiriyle İstanbul ikincisi oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Mehmet Kuvan, “Cumhuriyetimize ve öz değerlerine sahip, kültür ve mirasını koruyan, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nde anılan bir nesli yetiştiriyoruz.” diye konuştu. Edebiyat alanında iyi derecelere imza attıklarını belirten Kuvan, “7. sınıfta okuyan birinin Cumhuriyet’imize duyduğu güveni ve Ata’ya bağlılığını en veciz ifadelerle anlatan Zeynep Karataş, bizi gelecekte daha da güven dolu ve müreffeh dönemlerin beklediğini haber veren taze bahar gibi. Kendisini veciz ifadelerinden ve başarısından ötürü kutluyor, yazdığı şiirdeki duyguların ’10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası’ çerçevesinde Cumhuriyet’imizin bekasına hizmet etmesini diliyoruz.” ifadelerini kullandı.