Kurtlar vadisi hayranı gençlere bak!

Son yılların en çok konuşulan dizilerinden biri olan Kurtlar Vadisi'nin tekrar bölümlerinin yeniden yayınlanması ve Kurtlar Vadisi Irak filminin gösterime girmesiyle dizideki karakterlere olan ilgiyi arttırdı.

Bunu yazarak da tescilleyen gençler, ayrıca dizide beğendikleri kişilerin isimlerini de sokak ve caddelere verdi. Kurtlar Vadisi Irak filmini gösterime girdiği günden beri izlediklerini dile getiren Dededağlı gençler, Polat Alemdar, Çakır ve Memati’yi mahallelerine de davet etti.

Televizyonların sevilen dizilerinden biri olan Kurtlar Vadisi hayranlığı “Kurtlar Vadisi Irak” filminden sonra özellikle gençler arasında vazgeçilmez bir tutku oldu.

Kendilerini diziye kaptıran gençler, Dededağ Mahallesi’nin adını Kurtlar Vadisi Mahallesi’ne çevirdi. Bunu mahalle bakkalının duvarına da yazan gençler, kartonlardan oluşturdukları tabelalara cadde ve sokak isimleri olarak Polat Caddesi ve Çakır Sokak olarak değiştirdi.

Polat Alemdar (Necati Şaşmaz), Süleyman Çakır (Oktay Kaynarca) ve Memati (Gürkan Uygun)’a hayran olduklarını dile getiren Dededağlı gençler, kendi aralarında da dizideki kişilerin adıyla konuştuklarını söyledi. Dizide Laz Ziya (İstemi Betil)’in en sevdiği türkü olan ‘Oy Asiye’yi de hep birlikte seslendiren gençler, dizi kahramanlarını mahallelerinde görmek istediklerini kaydetti.

Filmin gösterime girdiği günden beri izlediğini söyleyen 22 yaşındaki Hakan Kurt, dizinin, filmin ve kişilerin müptelası olduğunu anlattı.

Tombalacı Mehmet’in kumarhaneyi basma sahnesini unutamadığını söyleyen Kurt, diziyi izlediğinde stres attığını belirtti. Çakır ve Polat fanatiği olduğunu kaydeden Onur Kurt, filmi ve kahramanlarını kendi aralarında yaşattıklarını vurguladı.

Dizide Çakır lakaplı Oktay Kaynarca’dan etkilendiğini bildiren Oktay Kurt ise filmde Necati Şaşmaz (Polat)’ın Amerikan subayının kafasına çuval atma sahnesinin ülkenin onurunu ve gururunu kurtardığını da sözlerine ekledi.

Televizyonlarda yayınlanan diziler arasında en çok ses getiren ve daha sonra da filmi çekilen Kurtlar Vadisi, hayranlık uyandırmaya devam ediyor. Dizinin bitmesinin ardından tekrar bölümleri yeniden yayınlanmaya başladı. İlk günkü gibi izlenme rekorları kıran Kurtlar Vadisi hayranlarının sevgileri filmin gösterime girmesiyle bir kat daha arttı.

Hem Türkiye’de, hem de Avrupa ve Asya’daki bir çok ülkede gösterime girmesiyle film gişe rekorları kırdı. 270 lokasyon ve 479 sinemada halkın beğenisine sunulan filmi izlemek isteyen binlerce kişi, sokaklarda uzun kuyruklar oluşturmuştu.