Kurtlar Vadisi Irak İngiltere’de vizyona girdi

Türkiye'de ilgi ile izlenen Kurtlar Vadisi-Irak filmi İngiltere'de de vizyona girerken Türklerin yoğunlukta yaşadığı Woodgreen semtinde bulunan Cineworld Salonu önünde Türk kökenli vatandaşlar ile güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı.

Bunlardan biri olan Woodgreen’daki Cineworld Salonu önünde toplanan Türk vatandaşlar ile güvenlik görevlileri arasında tartışma yaşandı. Salonda biletlerin tükenmesinden dolayı içeri alınmayan bazı Türk vatandaşlar çıkan kargaşa sonrasında salondan tamamen çıkartılarak uzaklaştırıldı. İçeri alınmayan Serhat adlı Türk vatandaş güvenlik görevlilerinin kendilerine ayrımcılık yaptığını belirterek, “Bu insanlar çok ırkçı. Bizi içeri almıyorlar. Biz film izlemeye geldik ama almadılar. Burda tartışma oldu ve bu yüzden bizi de artık almıyorlar.” dedi.

Bu arada biletlerin tükenmesinden dolayı içeri giremediğini söyleyen Özcan adlı diğer bir Türk vatandaş ise, “Film izlemek için içeri giremiyoruz. Kalabalık diye bir çok kişiyi dışarı çıkardılar. Bir çok kişi geldi buraya ama bilet olmadığı için hepsini dışarı çıkardılar.” diye konuştu.

Öte yandan Londra’da Cuma günü gösterime giren ve İngiliz basınında da bir çok kez yer alan Kurtlar Vadisi-Irak, 13:00 ile 23:00 saatleri arasında ilk gün beş seans olarak bilboardlarda yerini aldı. Türklerin akın ettiği sinema salonunda bilet gişesi önlerinde kuyruklar oluştu.