Kurtlar Vadisi-Irak Mannheim’da kapalı gişe oynuyor

Almanya'da birçok şehirde yapılan Gala'yla gösterime giren Kurtlar Vadisi Irak filmi Mannheim'da da yoğun ilgiyle izlenmeye devam ediyor.

Elektirk Veri Endüstri Sistem(EDI) tarafından verilen bilgiye göre filmin Almanya’da en çok Mannheim’da izlendiği belirtildi. Bir hafta içerisinde filmi 7 bin 500 üzerinde kişinin izlediği belirtilirken, filmin sekiz hafta daha vizyonda kalacağı kaydedildi. Bu güne kadar Mannheim’da gösterime giren Türk filimlerinden hiçbirine “Kurtlar Vadisi Irak” kadar ilgi görmediğini belirten Cinemax sinema müdürü Lars Gölitzer, filmi sadece Türklerin değil, Amerikalı, İranlı ve diğer ülke vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti.

“Kurtlar Vadisi Irak” filmini izlemeye gelenler ile daha önce gösterime giren Türk filimlerini izleyenlerin farklılıkların olduğuna dikkat çeken Gölitzer, insanlar aileleriyle birlikte filmi izlediklerini ifade etti.

Yapılan Gala’yla birlikte filme yoğun bir ilginin olduğunu belirten organizatör, sinemacı Tarık Bayramgölezlioğlu, özellikle Türk vatandaşların filme yoğun ilgi gösterdiğini vurguladı.

Mannheim’da çıkan Mannheime Morgen gazetesinde çıkan bir haberde, “Kurtlar Vadisi Irak’ın” hem Türkiye’de hem Almanya’da izlenme rekorları kırdığına dikkat çekildi. Gazete, filimle ilgili Cem Özdemir’in, “Hristiyanların ve Yahudilerin canavar olarak, İslam dininin ise barış ve merhametli bir din olduğunu göstermesi, insanları provakasyona yol açtığını ve diyaloğu zorlaştırdığı” yönündeki açıklamalarına yer verdi.